Kielecka Fabryka Pomp „BIAŁOGON” S.A. z pomocą poszkodowanym w powodzi na Ukrainie.

Nasza Fabryka włączyła się do szlachetnej akcji pomocy dla wschodniego sąsiada Polski, którą zorganizowały władze miasta Kielc i Wojewoda Świętokrzyski.

W okresie od 22 do 24 czerwca 2020 r. na terenie zachodniej Ukrainy wystąpiły silne opady deszczu, które spowodowały wylanie rzek: Dniestru, Cisy (Tisy) i Prutu. Wstępne straty szacowano na kilka miliardów hrywien (zniszczone ok. 600 km dróg, ponad 259 mostów i 650 m. zapór; konieczna ewakuacja szpitala z pacjentami itp). Najbardziej ucierpiały miejscowości z czterech obwodów: Iwanofrankowsk (d. Stanisławów), Lwów, Czerniowce i Tarnopol. To największa katastrofa naturalna na Ukrainie w ciągu ostatnich 50-lat. Podczas spotkania z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza i prezydenta Kielc – Bogdana Wenty na ręce Wiaczesława Wojnarowskiego, Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie, Kielecka Fabryka Pomp „BIAŁOGON” S.A. przekazała niezbędne do szybkiego usuwania skutków powodzi, doskonale sprawdzające się w takich sytuacjach – dwie, fabrycznie nowe pompy samozasysające.

Symboliczne przekazanie darów Miasta Kielce dla poszkodowanych w powodzi na Ukrainie odbyło się na kieleckim Rynku.

Przewijanie do góry