To prestiżowe wyróżnienie przyznaje Prezydent Kielc w porozumieniu z Konwentem Rady Miasta, począwszy od roku 1995. Jest ono uhonorowaniem osób, które swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniły się do promocji i rozwoju Kielc. Może być także przyznana Nagroda Specjalna, którą za 2017 rok, za swoją długoletnią działalności otrzymała właśnie nasza Fabryka.
Jak o nas powiedziano: Kielecka Fabryka Pomp „Białogon” S.A. jest kontynuatorką 200-letniej tradycji produkcji wyrobów branży metalowej. To unikalny przykład zachowania tradycji przemysłowej w naszym mieście.
Nic dodać, nic ująć. Jesteśmy dumni, że nasze wyroby są znane od pokoleń i dzięki nim możemy promować miasto Kielce i województwo świętokrzyskie nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami



