Spotkanie przedstawicieli z Polski i Ukrainy

Dnia 21 listopada 2023r nasz reprezentant: Marcin Chabel – Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju miał okazję uczestniczyć w spotkaniu przedstawicieli biznesu z Polski i Ukrainy, ekspertów, reprezentantów władz samorządowych i organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego i obwodu winnickiego.

Konferencja „Join in! Polsko-ukraińska współpraca na rzecz odbudowy i strategicznego partnerstwa”, której gospodarzem były Targi Kielce została zorganizowana przez Urząd Miasta Kielce i Urząd Marszałkowski. Wzięli w niej udział m.in.: prezydent Kielc Bogdan Wenta, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk, ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, zastępca mera Winnicy Andriy Ocheretny, przedstawiciele Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej oraz Winnickiej Rady Obwodowej. Miała ona na celu włączenie polskich firm w proces powojennej odbudowy Ukrainy.

Ważnym atutem spotkania była możliwość nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych z firmami ukraińskimi, jak również uzyskanie informacji na temat wsparcia polskich inwestycji za granicą oraz potencjalnych źródeł ich finansowania.

Przewijanie do góry